Description
1x VC810 HDMI-to-VGA converter
1x VC810 HDMI-to-VGA converter
| Product colour | White |
|---|---|
| Brand | Aten |
| Supported video modes | 1080p |
| Output interface | VGA |
| External power adapter | No |
| Width | 23 mm |
| Depth | 45.5 mm |
| Height | 14.8 mm |
| Weight | 10 g |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 35 mm |
| Package weight | 70 g |
| Maximum video resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Host interface | HDMI |
| Housing material | Plastic |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 – 85% |