Description
MDR-E9LP headphones with 13.5mm driver unit and high power neodymium magnet which is capable of reproducing rich and powerful bass sound.
$10.96 (Incl. GST)
3.5 mm, 1.2 m, White, 16 Ohm, 18 – 22000 Hz
In stock
MDR-E9LP headphones with 13.5mm driver unit and high power neodymium magnet which is capable of reproducing rich and powerful bass sound.
| Product type | Headphones |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Intraaural |
| Microphone type | Not available |
| Headphone frequency | 18 – 22000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Headphone sensitivity | 104 dB |
| Cable length | 1.2 m |
| Volume control | No |
| Magnet type | Neodymium |
| Driver unit | 1.35 cm |
| Weight | 5.9534 g |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Ear pads | Yes |