Description
Jabra Perform 45 is a lightweight and discreet Bluetooth® mono headset with up to 20 hours Push-to-Talk time, keeping retail store associates connected.
Jabra Perform 45 is a lightweight and discreet Bluetooth® mono headset with up to 20 hours Push-to-Talk time, keeping retail store associates connected.
| Product type | Headset |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Headset type | Monaural |
| Package width | 28.5 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 163 mm |
| Headphone frequency | 20 – 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Maximum input power | 5 mW |
| Driver unit | 1 cm |
| Weight | 18 g |
| LED indicators | Bluetooth, Battery level |
| HD voice | Yes |
| Certification | FCC;ISED;CE;RoHS;REACH;Proposition 65 |
| Bluetooth profiles | A2DP, SBC, AVRCP, HSP, HFP |
| Microphone mute | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Carrying case | No |
| Voice guidance | No |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Microphone sensitivity | -42 dB |
| Width | 109 mm |