Description
520 sheet lower paper tray to fit HL-L6000, DCP-L6000 and MFC-L6000 series Brother devices. The LT-6505 allows you to increase your paper input capacity to add additional paper trays. Dimensions: 363 (W) x 384 (D) x 152 (H) mm
$326.73 (Incl. GST)
LT6505
In stock
520 sheet lower paper tray to fit HL-L6000, DCP-L6000 and MFC-L6000 series Brother devices. The LT-6505 allows you to increase your paper input capacity to add additional paper trays. Dimensions: 363 (W) x 384 (D) x 152 (H) mm
| Brand compatibility | Brother |
|---|---|
| Brand | Brother |
| Compatibility | HL-L6400DW |
| Maximum capacity | 520 sheets |
| Product colour | Grey |
| Country of origin | Vietnam |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 5.31 kg |
| Products per pallet | 20 pc(s) |
| Weight | 3.78 kg |
| Pallet gross weight | 124 kg |
| Pallet gross height | 15.8 cm |
| Type | Auto document feeder (ADF) |
| Width | 500 mm |
| Depth | 280 mm |
| Height | 500 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 20 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |