Description
UVC86 BLACK
UVC86 BLACK
| Megapixel | 8 MP |
|---|---|
| Brand | Yealink |
| Privacy camera | Yes |
| Interface | RJ-45 |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS 12.4, Mac OS 13.1, Mac OS 14.5, Mac OS 26 Tahoe, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Cat |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Width | 210 mm |
| Depth | 155.6 mm |
| Height | 157.6 mm |
| Weight | 3.27 kg |
| Face tracking | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Diagonal field of view | 90° |