Description
Yealink BH76 Plus is a premium noise-isolating headset with switchable ear cushions, designed to keep you on task.
$407.93 (Incl. GST)
BH76 Plus + Charging Stand Teams USB-C/A, Ø 35mm, ANC, Bluetooth 5.3
In stock
Yealink BH76 Plus is a premium noise-isolating headset with switchable ear cushions, designed to keep you on task.
| Product type | Headset |
|---|---|
| Brand | Yealink |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Product colour | Black |
| Headset type | Binaural |
| Country of origin | China |
| Connectivity technology | Wireless |
| Ear coupling | Supraaural |
| Microphone type | Boom |
| Package width | 295 mm |
| Package depth | 282 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package weight | 1.33 kg |
| Volume control | Button |
| Driver unit | 3.5 cm |