Description
This monitor is all about quality. With its WQHD resolution, Smart KVM switch, and USB-C to RJ45 connectivity, it is the ideal option for switching between sources and connecting to the internet without compromising on picture quality.
$759.70 (Incl. GST)
Curved Business monitor 34B2U5600C WQHD monitor with USB-C
In stock
This monitor is all about quality. With its WQHD resolution, Smart KVM switch, and USB-C to RJ45 connectivity, it is the ideal option for switching between sources and connecting to the internet without compromising on picture quality.
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
|---|---|
| Brand | Philips |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Panel type | VA |
| Display technology | LCD |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Response time | 4 ms |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.23175 x 0.23175 mm |
| Viewable size, horizontal | 79.7 cm |
| Viewable size, vertical | 33.4 cm |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 10 W |
| Product colour | Grey |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power consumption (typical) | 28.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |