Description
Resilient and Pioneering Spirit of Your Business
Your business should be empowered to stop at nothing while navigating your journey with the MSI Business & Productivity Series products.
$768.56 (Incl. GST)
Intel Core 5 120U (12MB Cache), Intel Iris Xe Graphics, LAN, WLAN, Bluetooth, No OS
In stock
Resilient and Pioneering Spirit of Your Business
Your business should be empowered to stop at nothing while navigating your journey with the MSI Business & Productivity Series products.
| Built-in processor | Yes |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Number of memory slots | 2 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Supported memory clock speeds | 5200 MHz |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive sizes supported | 2.5,M.2 |
| Storage drive interface | M.2 |
| Number of storage drives supported | 3 |
| On-board graphics adapter | Yes |
| Graphics adapter family | Intel |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| LAN controller | Intel I226-V |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| HDMI version | 1.4b/2.1 |
| Microphone in | No |
| DC-in jack | Yes |
| Chassis type | 0.84L sized PC |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Active |
| Product type | Mini PC barebone |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Number of processors supported | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Operating system installed | No |
| Power supply type | External AC adapter |
| Power supply | 120 W |
| Width | 132.5 mm |
| Depth | 135.6 mm |
| Height | 50.1 mm |
| Weight | 0.625 g |
| Package weight | 1.45 g |
| Power cord included | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor model | 120U |
| Processor cores | 10 |