Description
ThinkVision E27q-20 comes equipped with a QHD panel, rated for 99% sRGB, built ergonomically, and is a smart choice that is within reach of most small businesses and freelance creatives like photographers and designers.
$472.48 (Incl. GST)
68.6cm (27″) Quad HD 2560 x 1440 W-LED IPS, 16:9, 350cd/m², 16.7M, 6ms, 178°/178°, 1000:1
Out of stock
ThinkVision E27q-20 comes equipped with a QHD panel, rated for 99% sRGB, built ergonomically, and is a smart choice that is within reach of most small businesses and freelance creatives like photographers and designers.
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Display technology | LED |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Response time | 6 ms |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Viewable size, horizontal | 60.9 cm |
| Viewable size, vertical | 35.5 cm |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Product colour | Black |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Yes |