Description
THINKPAD X1 CARBON GEN 13 14in WUXGA INTEL CORE ULTRA 5 225H 32GB RAM NON UPGRADABLE 512GB SSD WIN11 PRO 3Y PREMIER SUPPORT
$3,806.85 (Incl. GST)
Intel Core Ultra 5 225H, 14C (4P + 8E + 2LPE)/14T, Max Turbo up to 4.9GHz, 18MB Intel Smart Cache, 32GB LPDDR5X-8400, 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0, 14″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits 100% sRGB 60Hz Low Power, Intel Arc 130T GPU, Intel Wi-Fi 7 BE201 802.11be 2×2 + BT5.4, Windows 11 Pro
In stock
THINKPAD X1 CARBON GEN 13 14in WUXGA INTEL CORE ULTRA 5 225H 32GB RAM NON UPGRADABLE 512GB SSD WIN11 PRO 3Y PREMIER SUPPORT
| Product type | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Product colour | Black |
| Form factor | Clamshell |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | WUXGA |
| LED backlight | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 225H |
| Processor cores | 14 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Memory clock speed | 8400 MHz |
| Memory form factor | On-board |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |