Description
16GB DDR4-3200MHz SINGLE RANK SODIMM
$145.97 (Incl. GST)
16 GB, DDR4, 3200MHz, Non-ECC, CL22, X8, 1.2V, Unbuffered, SODIMM, 260-pin
Out of stock
16GB DDR4-3200MHz SINGLE RANK SODIMM
| Internal memory | 16 GB |
|---|---|
| Brand | Kingston Technology |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 22 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |