Description
Engineered to enhance Bluetooth connectivity from your Jabra device to your computer
$196.41 (Incl. GST)
Link 390a MS, USB-A Bluetooth Adapter
Out of stock
Engineered to enhance Bluetooth connectivity from your Jabra device to your computer
| Package width | 60 mm |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 80 mm |
| Compatibility | Evolve (Link 390) |
| Electronic hook switch (EHS) | No |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight | 1.713 g |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP |
| Width | 16 mm |
| Depth | 21.3 mm |
| Height | 4.7 mm |
| Wireless range | 30 m |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Packaging content | Link 390 Bluetooth adapter;Warranty and warning leaflets |
| Operating temperature (T-T) | -10 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 – 65 °C |
| Depth (imperial) | 2.13 cm (0.84") |
| Height (imperial) | 4.57 mm (0.18") |
| Width (imperial) | 1.6 cm (0.63") |
| Unified communications | No |