Description
Charge your World
Charge most USB-C devices with just one compact charger. The HP 65W USB-C Laptop Charger provides up to 65W of power, enough for almost any USB-C device.
Charge your World
Charge most USB-C devices with just one compact charger. The HP 65W USB-C Laptop Charger provides up to 65W of power, enough for almost any USB-C device.
| Operating temperature (T-T) | 0 – 35 °C |
|---|---|
| Brand | HP |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 85 °C |
| Width | 97 mm |
| Depth | 53.5 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 210 g |
| Package width | 97 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package height | 237 mm |
| Package weight | 500 g |
| Compatibility | Compatible with most USB-C devices |
| HP segment | Business |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 303.4 kg |