Description
Wireless. Precise. Comfortable.
This precise and comfy wireless mouse is designed to get you clicking quickly and keep you productive all day, wherever your journey takes you.
Wireless. Precise. Comfortable.
This precise and comfy wireless mouse is designed to get you clicking quickly and keep you productive all day, wherever your journey takes you.
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Compatible operating systems | Windows 7; Windows 10; Windows 8 |
| Width | 103 mm |
| Depth | 61.1 mm |
| Height | 34 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 129 mm |
| Package depth | 78 mm |
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 130 g |
| Country of origin | China |
| HP segment | Home |
| Warranty card | Yes |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB-A port. |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| EAN/UPC/GTIN identifier(s) | 195161814655 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Minimum system requirements | Available USB-A port |