Description
Sometimes everything just clicks
Pick up and go with these perfect plug-in-play companions, a precise mouse and ergonomic keyboard with all the bells and whistles for wherever your journey takes you.
Sometimes everything just clicks
Pick up and go with these perfect plug-in-play companions, a precise mouse and ergonomic keyboard with all the bells and whistles for wherever your journey takes you.
| Device interface | USB |
|---|---|
| Brand | HP |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Mouse included | Yes |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Minimum system requirements | Available USB-A port |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Package width | 505 mm |
| Package depth | 166 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 840 g |