Description
Features a new resin coating that provides a feel and texture almost identical to that of photographic media. It also has rapid drying and improved water-fastness, providing minimal bleeding even when the image is saturated.
$15.59 (Incl. GST)
Premium Glossy Photo Paper Photo Size (5 x 7″) – 20 Sheets
In stock
Features a new resin coating that provides a feel and texture almost identical to that of photographic media. It also has rapid drying and improved water-fastness, providing minimal bleeding even when the image is saturated.
| Finish type | Gloss |
|---|---|
| Brand | Epson |
| Media weight | 255 g/m² |
| Sheets per pack | 20 sheets |
| Weight | 255 g |
| Media sheets per package | 20 sheets |
| Paper dimensions | 5" x 7" |
| Paper size (imperial) | 5×7" |
| Print technology | Inkjet |