Description
Elevate collaboration in open workspaces with a 27-inch QHD IPS monitor featuring a built-in webcam.
$778.86 (Incl. GST)
27″, 2560 x 1440 Edge LED IPS, 100Hz, 16:9, 350cd/m², 5ms, 178°/178°, WebCam, USB PD (90W)
In stock
Elevate collaboration in open workspaces with a 27-inch QHD IPS monitor featuring a built-in webcam.
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Display technology | LCD |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Response time | 8 ms |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Digital horizontal frequency | 30 – 151 kHz |
| Digital vertical frequency | 48 – 100 Hz |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | Yes |
| Product colour | Black, Silver |
| Feet colour | Silver |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Pivot | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power consumption (typical) | 20.9 W |