Description
Connect your mouse conveniently via 2.4GHz wireless or Bluetooth with any PC and enhance your productivity with programmable shortcut buttons and 36 months of battery life.
$44.22 (Incl. GST)
2.4 GHz, Bluetooth 5.0, 1600 dpi, 102 g
In stock
Connect your mouse conveniently via 2.4GHz wireless or Bluetooth with any PC and enhance your productivity with programmable shortcut buttons and 36 months of battery life.
| Purpose | Office |
|---|---|
| Brand | DELL |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Width | 104.5 mm |
| Depth | 61.5 mm |
| Height | 38.3 mm |
| Weight | 102 g |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Receiver type | Nano receiver |
| Package width | 86 mm |
| Package depth | 47 mm |
| Package height | 133 mm |
| Package weight | 184 g |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Power source | Batteries |
| Operating temperature (T-T) | -10 – 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Receiver included | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Wireless range | 10 m |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Number of programmable buttons | 2 |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |