Description
This 9ml Black ink is used for printing photos. Combined with Canon photo paper it protects your photos from fading with ChromaLife100+ system.
This 9ml Black ink is used for printing photos. Combined with Canon photo paper it protects your photos from fading with ChromaLife100+ system.
| Type | Original |
|---|---|
| Brand | Canon |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | PIXMA iP3600<br /> PIXMA iP4600<br /> PIXMA iP4600x<br /> PIXMA iP4700<br /> PIXMA MP540<br /> PIXMA MP540x<br /> PIXMA MP550<br /> PIXMA MP560<br /> PIXMA MP620<br /> PIXMA |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | Japan |
| Colour | No |
| Package width | 93 mm |
| Package depth | 116 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |