Description
This 9ml Black ink is used for printing photos. Combined with Canon photo paper it protects your photos from fading with ChromaLife100+ system.
This 9ml Black ink is used for printing photos. Combined with Canon photo paper it protects your photos from fading with ChromaLife100+ system.
| Type | Original |
|---|---|
| Brand | Canon |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | PIXMA iP4850/iP4950/iP6550/MG5150/MG5250/MG5350/MG6150/MG6250/MG8150/MG8250/MX885 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | Japan |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 35 g |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |