Description
For P-Touch series
$12.96 (Incl. GST)
12 mm blue on white laminated
Out of stock
For P-Touch series
| Tape length | 8 m |
|---|---|
| Brand | Brother |
| Tape size | 1.2 cm |
| Label colour | Blue on white |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | P-Touch PT-1000, 1010, 1080, 1090, 1280, 1290, 2030, 2470, 2730, 7100, 9700, 9800, H75 |
| Tape width | 1.2 cm |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 17 mm |
| Depth | 68 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 370 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 55 g |
| Laminated | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Height | 87 mm |
| Weight | 36 g |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 243.4 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Spare part retention | 5 year(s) |