Description
APC Back-UPS Pro for Gaming 2200VA/1320W Tower 230V 6x Australian outlets RGB Lights Pure Sine Wave Midnight Black
$811.65 (Incl. GST)
Back-UPS Pro for Gaming, Back-UPS Pro, 2200VA/1320W, Tower, 230V, 6x Australian outlets, RGB Lights, Pure Sine Wave, Midnight (Black)
In stock
APC Back-UPS Pro for Gaming 2200VA/1320W Tower 230V 6x Australian outlets RGB Lights Pure Sine Wave Midnight Black
| Product colour | Black |
|---|---|
| Brand | APC |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Output power capacity | 2.2 kVA |
| Output power | 1320 W |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 12 A |