Description
G/AD DDR5 4800 (40) AD5U48008G-R
$57.96 (Incl. GST)
Adata 8GB DDR5-4800 RAM DIMM Lifetime wty
Out of stock
G/AD DDR5 4800 (40) AD5U48008G-R
| Internal memory | 8 GB |
|---|---|
| Brand | ADATA |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 85 °C |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package height | 9 mm |
| Package type | Tray |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| On-Die ECC | Yes |